Prestaňme nariekať, je tu prvá jesenná sobota

Autor: Katarina Sélešiová | 27.9.2014 o 15:01 | Karma článku: 3,02 | Prečítané:  574x

Síce je jeseň, optimizmus ma neopúšťa

Bolia ma kríže a celkovo sa necítim v najlepšej kondícii. Cesty ma za uplynulý týždeň doviedli k lekárovi a celkovo cítim, že chradnem. Vidím to na sebe. Napriek tomu vyzerám úplne ako za bežných okolností, neodpustím si make-up, neodpustím si očnú linku, neodpustím si vtipkovanie na účet druhých a taktiež neobídem ani špehovanie spoza záclony. Tak tej asi nič nie je, pomyslí si väčšina.... Podľa môjho názoru mi je. A dosť. Podstata však je,do akej miery budem svoje momentálne slabiny vnímať. Síce každých 12 hodín beriem lieky a podobné lektvary sú mi dobre známe, nepripúšťam si to. Bolo by vrchol nevkusu napísať sem moju diagnózu, pričom dobre viem, že niektorí ľudia sú na tom oveľa horšie. Jedným okom sledujem moju mamu, ako sa motá pri sporáku a snažila som sa nerozplakať nad tým, ako ona plakala nad tým, čo mi je. K čomu by to bolo dobré? Spotrebujem tým dva krát viac papierových vreckoviek, tým pádom sa rýchlejšie zaplní kôš a z toho vyplýva, že budem musieť prášiť k smetiaku. Nebudem preto ďalej rozoberať svoj zdravotný stav. Plne totiž súhlasím s vetou, že kto narieka, tomu treba zobrať.... nie však to vždy býva pravda, plač občas býva volanie o pomoc, ale ako rytier tasil šabľu, tak i ja ju hádžem nad „starosťami“ nás, ľudí. Preboha, veď máme čo jesť, aj keď, ten drahší syr, si málokto kúpi v tom obchode, vždy sa siaha po tých lacnejších, ale máme kde ísť na druhý deň, nie sme za barikádou a nehľadíme na nikoho z úkrytu. Nemusíme sa báť vyjsť na ulicu a z chuti, (pravda, staršie dámy?), poohovárať tú slepicu odvedľa....

Vraj som sa nikdy nesťažovala. A súhlasím s tým. Nieje to k ničomu, človek si aj tak v konečnom dôsledku musí pomôcť sám. Preto relácie,nechcem menovať teraz konkrétne, kde si ľudia navzájom pomáhajú, moc nemusím. A vlastne to ani vôbec nesledujem. Zdá sa mi to totiž veľmi protekčné. Ako totiž prídu k tomu takí, čo nemajú odvahu sa tam prihlásiť, alebo nemajú nikoho, kto by im v tom pomohol?!!! Všetko je akoby dopredu skalkulované, vypočítané a až nechutne protekčné. Okey, hádžte do mňa tie paradajky, ja to znesiem, aspoň si urobím domáci kečup!

Dnes je pekný deň, napriek tomu, že je jeseň. Mimochodom, je prvá jesenná sobota! Jeseň mám rada, nieje nad to, keď začnem rozhadzovať lístie, ktoré babka práve dala na jednu kopu a keď sledujem, ako zapadá slnko, objímajúc moju fialovú deku. Znova ma zapichalo v krížoch, ale ja to beriem ako známku toho, že žijem a že kosti pracujú. Ktovie ako sa má môj stratený kocúr... Dúfam, že ho dobre kŕmia a ak už náhodou si ho zobral nejaký vyšší mačací patrón, nech mi odpustí, že som ho ťahala za chvost, keď  mi odmietal vysvetliť, prečo má na hlave toľko škrabancov. A ak žiješ, môj drahý, tak dúfam, že ich tam budíš každého do jedného minimálne o pol štvrej v noci a že skáču ako také najaté motovidlá na Tvoj povel, aby Ti dali mlieka s konzervou. A ak nežiješ, vedz, že dnes mi ohromne chýbaš a dúfam, že keď sa tam hore všetci stretneme, že mi ešte uštedríš nejaký ten škrabanec. R.I.P. , môj drahý mačiak.

Dnes mám chuť ísť na pole, ale asi ťažko tam pôjdem, keďže som PN. No a?! To u mňa znamená Pofesionálne Naladená!!!

Dúfam, že všetko pôjde apoň tak, ako doteraz a budem znova mať silu špehovať spoza záclony. Mimochodom, bublinka prežíva a je jej dobre. Starám sa o ňu.

Tak sa starajte jeden o druhého aspoň tak, ako ja o spomínanú bublinku. Veď, moji drahí, je jeseň a skúste,ak máte podaktorí slzavé údolie, pozmeniť scenár a kľudne sa toto naučte naspamäť:

Dnešný deň mi vyšiel, z postele som zišiel.

Vidím slnko, vídím mraky, avšak sa mi stále máli.

Slovo menom Ukrajina, katastrofa, ako žiada iná,

Zhlboka sa nadýchnem, všetko zlé nás obíde.

 

Moja snaha zmeniť svet. Ale voľný verš mi ide lepšie. Preto radšej nebudem pokúšať a na dnešok sa lúčim. Toto som chcela Vám odkázať. Krásnu, či už domácu, nákupnú, alebo variacu sobotu Vám všetkým do jedného prajem!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?